• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - Cold Steel

Cold Steel – To firma, której nikomu interesującemu się militariami nie trzeba przedstawiać. Ta amerykańska marka, z siedzibą w Irving, zajmuje się przede wszystkim produkcją noży, choć ich całe pole działalności jest znacznie szersze.

Historia Cold Steel rozpoczęła się w 1980 roku. Od tego czasu, dzięki dużej odwadze projektowej oraz rozbudowanemu marketingowi w iście amerykańskim stylu, amerykański gigant niewątpliwie zrewolucjonizował całą branżę. To właśnie Cold Steel rozpowszechnił typ głowni „american tanto”, dziś bardzo powszechny w taktycznych nożach. Dzięki niemu również firmy nożowe sięgnęły po nowe gatunki stali, typy blokad czy profile ostrzy.

Jednak Cold Steel to nie tylko noże, a całe kategorie produktów związanych w najszerszym rozumieniu z samoobroną. Amerykańska firma produkuje więc wiele modeli broni treningowej (zaczynając od noży, na mieczach i włóczniach kończąc) czy przedmioty codziennego użytku, które można wykorzystać jako broń (choćby słynny Sharpie pełniący również funkcje kubotanu). Ponadto Coldsteel ma w swojej ofercie wiele modeli długiej broni białej, takiej jak miecze, szable, messery czy rapiery. Zresztą amerykański producent nie ogranicza się wyłącznie do tego, bo broń dystansowa jak choćby łuki, kusze czy dmuchawki również stanowi część jego produkcji. Bardzo istotną cechą oferty Cold Steel jest jej cena. Mimo świetnej jakości produkty amerykańskiej marki można kupić za naprawdę niskie pieniądze czyniąc je dostępnymi dla każdego. Nic więc dziwnego, że noże Cold Steel goszczą w kieszeni czy na pasie nie jednego podróżnika, żołnierza lub myśliwego. Część modeli zagwarantowała sobie już zresztą miejsce w popkulturze pojawiając się w licznych filmach, serialach i programach militarnych (jak najbardziej rozpoznawalny survivalowy nóż marki – Cold Steel SRK).

Wytrzymały nóż taktyczny z ostrzem o profilu tanto - idealny wybór, jeśli szukasz niedrogiego noża do intensywnego użytkowania.
Ten produkt jest aktualnie niedostępny
Według producenta ostrza FGX Nightshade są odporne na wilgoć, nigdy nie zardzewieją, nie wypaczą się i nie pękną - nawet w najtrudniejszych warunkach. Są ...
Ten produkt jest aktualnie niedostępny
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny