• Nóż wz.98 AN

Nóż ze stałą głownią o konstrukcji Hidden Tang stanowiący rozwinięcie modelu wz.92 zwanego też "62 KS" od 62. Kompanii Specjalnej z Bolesławca, której żołnierze na początku lat 90' XX w. brali udział w projektowaniu nowego noża dla polskich zwiadowców i komandosów. W odróżnieniu od swego pierwowzoru, nóż wz.98 nie został wyposażony w schowek w rękojeści, co pozwoliło na poprawę solidności mocowania trzpienia.

Brak towaru
229.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Poczta Polska 9
Kurier 18
Paczkomaty InPost 18
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Nóż ze stałą głownią o konstrukcji Hidden Tang stanowiący rozwinięcie modelu wz.92 zwanego też "62 KS" od 62. Kompanii Specjalnej z Bolesławca, której żołnierze na początku lat 90' XX w. brali udział w projektowaniu nowego noża dla polskich zwiadowców i komandosów. W odróżnieniu od swego pierwowzoru, nóż wz.98 nie został wyposażony w schowek w rękojeści, co pozwoliło na poprawę solidności mocowania trzpienia.

Głownia o profilu Spear-Point została wykonana z wytrzymałej stali sprężynowej. Powierzchnię klingi pokryto czarną, matową oksydą poprawiając w ten sposób odporność na korozję i zapewniając właściowści antyrefleksyjne. Rękojeść wykonano z olejoodpornej gumy z antypoślizgowymi rowkami stabilizującymi chwyt. Stalowy jelec chroni przed ześliźnięciem się dłoni na ostrze noża. Rękojeść została zakończona masywną głowicą mogącą służyć jako dodatkowe narzędzie polowe.

Do noża załączono pochwę wykonaną z tworzywa sztucznego. Kaburę wyposażono w podwójne ucho do montażu na pasie. Pochwę owinięto nylonową linką. Przed przypadkowym wysunięciem się noża z kabury chroni stalowy klips blokujący się w prostokątym otworze na jelcu. Dodatkowo umieszczono ucho montażowe na dolnej części pochwy.


Dane techniczne

 

Profil głowni 

Spear Point

Ostrze

gładkie

Długość ostrza 

170 mm

Długość całkowita

290 mm

Waga 

280 g

Mocowanie

kabura

Dodatkowe elementy zestawu 

Kabura z tworzywa sztucznego

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny