• Nóż na szyję Extrema Ratio N.K.3, Black

N.K.3 BLACK oparty konstrukcyjnie na modelu N.K.2, wyróżnia się dłuższą głownią. N.K. 3 kompaktowy nóż ze stałą klingą o konstrukcji full tang z pochwą przystosowaną do zawieszania na szyi, kamizelce, innej kaburze lub opcjonalnie na pasie. Nóż o imponującej skuteczności zadawanych cięć, stosowany do samoobrony, jak i do drobnych precyzyjnych prac.

Kolor/Wzór
Brak towaru
878.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 4 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier 18
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

N.K.3 BLACK oparty konstrukcyjnie na modelu N.K.2, wyróżnia się dłuższą głownią. N.K. 3 kompaktowy nóż ze stałą klingą o konstrukcji full tang z pochwą przystosowaną do zawieszania na szyi, kamizelce, innej kaburze lub opcjonalnie na pasie. Nóż o imponującej skuteczności zadawanych cięć, stosowany do samoobrony, jak i do drobnych precyzyjnych prac.

We wprawnych dłoniach niesamowicie szybki i skuteczny umożliwia głębokie cięcia. Index-finger, podcięcie między rękojeścią a krawędzią tnącą zaprojektowano tak, że ułatwia oparcie kciuka lub palca wskazującego zgodnie z preferowaną techniką walki. Narzędzie dla profesjonalisty i nie tylko.

Głownia - Tanto, ekstremalnie ostra i masywna o grubości 63 mm. Po obu stronach klingi blood-draining slot (rowki zbrocza). Wyprodukowana z dobrze trzymającej ostrość, wytrzymałej wysokokobaltowej stali nierdzewnej N690 o twardości 60 HRC wytwarzanej w austriackiej hucie Böhler. Klingę pokryto nierefleksyjną matową powłoką MIL-C-13924 BURNISHING. Ostrze gładkie Plain wyprowadzono szlifem płaskim (Flat Grind,) który zachowuje ostrość krawędzi tnącej oraz zdolność penetracji bez względu na intensywność zużycia.

Rękojeść - ergonomiczna, wykonana z austriackiej stali nierdzewnej Böhler-Uddeholm's N690Co. Łukowaty kształt uchwytu zapobiega przypadkowym obrażeniom w trakcie użytkowania. Powiększony otwór (lanyard hole) do przeciągania smyczy lub linki.

Pochwa - z tworzywa Kydex, umożliwia szybkie dobycie noża w każdej sytuacji. W komplecie linka z paracordu do zawieszenie etui z nożem na szyi. Kabura może być również mocowana pod taśmy systemu M.O.L.L.E.: do kamizelki taktycznej lub dowolnej nylonowej kabury Extrema Ratio. Ponadto w połączeniu z opcjonalnymi akcesoriami może być mocowana na pasie, co umożliwia używanie N.K.3 jako clinch pick'a (krótkiego noża do ostatecznej obrony w klinczu). Clinch Pick knife, destrukcyjne narzędzie w bezpośrednim kontakcie, idealne do samoobrony również z pozycji siedzącej.

Mocowania - opcjonalne akcesoria dodatkowe firmy Extrema Ratio umożliwiają dostosowanie sposobu przenoszenia do Twoich potrzeb. BELT-CLIP BLK (mocowanie pochwy na pas), UNDER SHIRT SYSTEM (mocowanie do przenoszenia w ukryciu).

 

Dane techniczne

 

Profil głowni 

Tanto 

Materiał głowni

Böhler N690 

Twardość ostrza 

60 HCR

Ostrze

gładkie

Długość ostrza 

70 mm

Długość całkowita

153 mm

Waga 

80 g

Rękojeść

Böhler N690   

Mocowanie 

kabura kydex
 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny