• Nóż Wz.98 chromowany - ząbkowany

Nóż ze stałą głownią o konstrukcji Hidden Tang stanowiący rozwinięcie modelu wz.92 zwanego też "62 KS" od 62. Kompanii Specjalnej z Bolesławca, której żołnierze na początku lat 90' XX w. brali udział w projektowaniu nowego noża dla polskich zwiadowców i komandosów. W odróżnieniu od swego pierwowzoru, nóż wz.98 nie został wyposażony w schowek w rękojeści, co pozwoliło na poprawę solidności mocowania trzpienia.

Brak towaru
239.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Poczta Polska 9
Kurier 18
Paczkomaty InPost 18
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Nóż ze stałą głownią o konstrukcji Hidden Tang stanowiący rozwinięcie modelu wz.92 zwanego też "62 KS" od 62. Kompanii Specjalnej z Bolesławca, której żołnierze na początku lat 90' XX w. brali udział w projektowaniu nowego noża dla polskich zwiadowców i komandosów. W odróżnieniu od swego pierwowzoru, nóż wz.98 nie został wyposażony w schowek w rękojeści, co pozwoliło na poprawę solidności mocowania trzpienia.

Głownia o profilu Spear-Point została wykonana z wytrzymałej stali sprężynowej. Na grzbiecie klingi, o grubości 5 mm, umieszczono funkcjonalne, ząbkowane ostrze. Powierzchnię głowni pokryto chromem poprzez galwanizację, poprawiając w ten sposób odporność na korozję. Rękojeść wykonano z olejoodpornej gumy z antypoślizgowymi rowkami stabilizującymi chwyt. Stalowy jelec chroni przed ześliźnięciem się dłoni na ostrze noża. Rękojeść została zakończona masywną głowicą mogącą służyć jako dodatkowe narzędzie polowe.

Do noża załączono pochwę wykonaną z tworzywa sztucznego. Kaburę wyposażono w podwójne ucho do montażu na pasie. Pochwę owinięto nylonową linką. Przed przypadkowym wysunięciem się noża z kabury chroni stalowy klips blokujący się w prostokątym otworze na jelcu. Dodatkowo umieszczono ucho montażowe na dolnej części pochwy.

Dane techniczne

 

Profil głowni

Spear Point

Ostrze

Częściowo ząbkowane

Długość ostrza

170 mm

Długość całkowita

290 mm

Waga

280 g

Mocowanie

kabura

Dodatkowe elementy zestawu

Kabura z tworzywa sztucznego

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny