• Nóż Kizer C01c Ki3488A4 carbon

Kizer C01c Ki3488A4 carbon to mini wersja modelu Sheepdog, zaprojektowanego przez Chrisa Conawaya z manufaktury Sheepdog Knives.

Brak towaru
729.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier 18
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Kizer C01c Ki3488A4 carbon to mini wersja modelu Sheepdog, zaprojektowanego przez Chrisa Conawaya z manufaktury Sheepdog Knives.

Głownię o profilu sheepsfoot wykonano ze stali klasy premium CPM-S35VN hartowanej do twardości 58-60 HRC. Klinga z takiej stali doskonale sprawdza się w nożach edc, ponieważ jest odporna na zużycie i korozję, długo utrzymuje ostrość roboczą i stosunkowo łatwo się ostrzy. CPM-S35VN zawiera węgliki niobu, które łącząc się z węglem, zwiększają twardość stali o 15 do 20% (w stosunku do stali CPM- S30V). Dodatek wanadu poprawia wytrzymałość i udarność, a także tworzy drobnoziarniste węgliki o ogromnej twardości, które zwiększają retencję ostrza. Molibden jest kolejnym ważnym składnikiem stopu wpływającym na odporność na ścieranie. Aby ułatwić i przyspieszyć proces ostrzenia zalecamy używanie ostrzałek diamentowych np. Work Sharp Guided Field Sharpener.

Szeroka klinga ma wytrzymały czubek oraz prostą krawędź tnącą o płaskim szlifie, dzięki czemu nóż z łatwością poradzi sobie także z cięższą pracą. Głownię wykończono techniką stonewashed, której nierównomierna faktura skutecznie maskuje drobne zarysowania powstałe podczas eksploatacji noża. Zastosowanie łożysk ceramicznych oraz flippera pozwala na płynne i łatwe rozłożenia ostrza jedną ręką. Ta metoda rozkładania jest wygodna zarówno dla prawo, jak i leworęcznych osób. Do blokowania klingi zastosowano klasyczną blokadę liner-lock. Po rozłożeniu ostrza funkcję blokady pełni sprężynująca okładzina, która opiera się o tylną część głowni, chroniąc w ten sposób przed zamknięciem. Liner-lock jest ceniona za prostotę, funkcjonalność oraz wytrzymałość na duże obciążenia.

Nóż ma profilowane okładziny z włókna węglowego zamocowane do stalowych wkładek wzmacniających. Do najważniejszych zalet włókna węglowego należą lekkość, wytrzymałość oraz efektowny wygląd. Profilowany chwyt z charakterystycznymi frezowanymi liniami ma doskonałą ergonomię i doskonale dopasowuje się do każdej dłoni. Przenoszenia noża w kieszeni ułatwia sprężysty klips mocowany w pozycji tip-up (bez możliwości przełożenia).


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny