• Nóż Extrema Ratio Satre Expeditons Dark Stone

Satre Expeditons Dark Stone, nóż neck knife ze stałą klingą z wykończeniem Dark Stone pochwą przystosowaną do zawieszania na szyi, kamizelce, innej kaburze lub opcjonalnie na pasie. Współpraca z Daniele Dal Canto, instruktorem survivalu w F.I.S.S.S. (Italian Federation of Sports and Experimental Survival) dała w efekcie znakomicie zaprojektowany i wykonany mały nóż outdoorowy.

Kolor/Wzór
Brak towaru
838.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier 18
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Satre Expeditons Dark Stone, nóż neck knife ze stałą klingą z wykończeniem Dark Stone  pochwą przystosowaną do zawieszania na szyi, kamizelce, innej kaburze lub opcjonalnie na pasie. Współpraca z Daniele Dal Canto, instruktorem survivalu w F.I.S.S.S. (Italian Federation of Sports and Experimental Survival) dała w efekcie znakomicie zaprojektowany i wykonany mały nóż outdoorowy.

Mimo kompaktowych rozmiarów pewnie leży w dłoni, umożliwia skuteczne, głębokie cięcia. Łukowate podcięcie, na grzbiecie głowni rampa / spine zaprojektowano tak, że ułatwia oparcie kciuka lub palca wskazującego zgodnie z preferowaną techniką pracy. Narzędzie dla profesjonalisty i nie tylko.

N690 - wysokowęglowa stal nierdzewna z dodatkiem kobaltu dla uzyskania strukturalnej jednorodności. Jedna z najlepszych obecnie stali narzędziowych na świecie. Utwardzana w przedziale 58-60 HRC. Wytwarzana w austriackiej hucie Böhler-Uddeholm.

Głownia - ostra i masywna o grubości 5 mm. Drop Point z zapewniającą ekstremalną wydajność cięć krawędzią tnącąWykonany z dobrze trzymającej ostrość, wytrzymałej wysokokobaltowej stali nierdzewnej N690 o twardości 58 HRC wytwarzanej w austriackiej hucie Böhler. Ostrze gładkie Plain wyprowadzono szlifem płaskim (Flat Grind) które doskonale prezentuje się w powłoce MIL-C-13924 BURNISHING Dark Stone. 

Rękojeść - ergonomiczna, wykonana z austriackiej stali nierdzewnej Böhler-Uddeholm's N690. Profilowany kształt uchwytu zapobiega przypadkowym obrażeniom w trakcie użytkowania. Powiększony otwór (lanyard hole) do przeciągania smyczy lub linki.

Pochwa - z tworzywa Kydex, umożliwia szybkie dobycie noża w każdej sytuacji. W komplecie linka z paracordu do zawieszenie etui z nożem na szyi. Kabura może być również mocowana pod taśmy systemu M.O.L.L.E.: do kamizelki taktycznej lub dowolnej nylonowej kabury Extrema Ratio. Ponadto w połączeniu z opcjonalnymi akcesoriami może być mocowana na pasie. Dodatkowy kydex na krzesiwo (w komplecie). Widać w tej konstrukcji lata doświadczeń projektanta znakomicie wykonane przez Extrema Ratio.

 

 

 

 

 

Dane techniczne

 

Profil głowni

Drop point

Materiał głowni

Böhler S600

Twardość

64 HCR

Ostrze

gładkie

Długość ostrza

70 mm

Długość całkowita

163 mm

Waga

78 g

Rękojeść

Böhler S600

Mocowanie

Pochwa kydex

 

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie