• Nóż Extrema Ratio S-Thil, Stone Washed N690

S-THIL Stonewashed zapasowy (back-up) nóż taktyczny o monolitycznej konstrukcji, wyfrezowany z 5 mm sztabki stali Bohler N690. Ostrze Spear Point podano obróbce cieplnej do 58 HRC, w celu uzyskania najlepszej równowagi pomiędzy utrzymaniem krawędzi a wytrzymałością. Dzięki fałszywemu ostrzu jest bardzo skuteczny w pchnięciach i przekłuwaniu. Na pełnej długości po obu stronach klingi blood-draining slot pełnowymiarowe rowki zbrocza od ostrza, aż do rękojeści. Opracowany we współpracy z projektantem Thilo Arndem Schillerem.

Brak towaru
998.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier 18
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

S-THIL Stonewashed zapasowy (back-up) nóż taktyczny o monolitycznej konstrukcji, wyfrezowany z 5 mm sztabki stali Bohler N690. Ostrze Spear Point podano obróbce cieplnej do 58 HRC, w celu uzyskania najlepszej równowagi pomiędzy utrzymaniem krawędzi a wytrzymałością. Dzięki fałszywemu ostrzu jest bardzo skuteczny w pchnięciach i przekłuwaniu. Na pełnej długości po obu stronach klingi blood-draining slot  pełnowymiarowe rowki zbrocza od ostrza, aż do rękojeści. Opracowany we współpracy z projektantem Thilo Arndem Schillerem.

 

 

N690 - odporna na korozję, wysokowęglowa 1.07% (C), martenzytyczna stal chromowa 17.30% (Cr) z dodatkiem molibdenu 1.10% (Mo), wanadu 0.10% (V)  i kobaltu 1.50% (Co) dla uzyskania strukturalnej jednorodności. Charakteryzuje się wyjątkowo wysoką odpornością na korozję i długim trzymaniem krawędzi. Jedna z najlepszych obecnie stali narzędziowych na świecie. Uzyskuje twardość 57-60 HRC. Wytwarzana przez Böhler Edelstahl w Kapfenberg w Austrii.

 

 

Głownia - ostra o profilu Spear Point, grubości 5 mm ze zbroczem blood groove (dzięki czemu nóż jest jeszcze lżejszy i wytrzymalszy) oraz zwiększającym właściwości przebijające fałszywym ostrzemWyfrezowane ze stali nierdzewnej Böhler N690 o twardości 58 HRC ostrze wykończono maskującą drobne rysy, nierefleksyjną powłoką Stone Washed.

 

 

Rękojeść - przedłużenie klingi. Zakończona kolcem w kształcie diamentuskull crusher. Może on służyć do uderzania w określone punkty ciała, bezpieczne rozbijanie szyb lub innych twardych materiałów. Charakterystyczne dla Extrema Ratio frezowanie na palce w dolnej części rękojeści polepsza ergonomię uchwytu, a także tworzy mini gardę zabezpieczającą dłoń przed ześlizgnięciem się na ostrze. Długi otwór w tylnej części może być wykorzystany do stworzenia oplotu na rękojeści (np. z paracordu) lub jako Lanyard Hole.

 

 

Pochwa - formowane nylonowe etui zostało zaprojektowana tak, aby było wyjątkowo płaskie i miało bardzo małe wymiary boczne. Symetryczna konstrukcja noża pozwala na włożenie go do pochwy krawędzią tnącą skierowaną w prawo lub w lewo, dzięki czemu mogą z niego korzystać osoby prawo lub leworęczne według swoich upodobań. System otworów na krawędzi pochwy umożliwia szybkie mocowanie pochwy pod taśmy systemu M.O.L.L.E.  Dołączone w zestawie klipsy UltiClip pozwalają na jeszcze większą indywidualizację dopasowania systemu noszenia do własnych preferencji. W dolnej części pochwy otwór pozwalający na odpływ wody w wypadku dostania się jej do środka.

 

 

 

 

Dane techniczne

 

Profil głowni

Spear point

Materiał głowni

S-THIL Stonewashed N690

Twardość

58 HCR

Ostrze

gładkie

Długość ostrza

119 mm

Długość całkowita

230 mm

Waga

123 g

Rękojeść

S-THIL Stonewashed N690

Mocowanie

Kabura kydex

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie