• Nóż Extrema Ratio E.C.M. Cobra

E.C.M. Cobra (Einsatzkommando Cobra Messer) wielofunkcyjny nóż do zastosowań operacyjnych zaprojektowany dla austriackiej taktycznej policyjnej jednostki specjalnej Einsatzkommando "Cobra". Przeznaczony do zastosowań profesjonalnych, gdzie duże znaczenie przywiązuję się do łatwości przenoszenia i szybkiego dobycia.

Brak towaru
1978.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 4 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Paczkomaty InPost 0
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

E.C.M. Cobra (Einsatzkommando Cobra Messer) wielofunkcyjny nóż do zastosowań operacyjnych zaprojektowany dla austriackiej taktycznej policyjnej jednostki specjalnej Einsatzkommando "Cobra". Przeznaczony do zastosowań profesjonalnych, gdzie duże znaczenie przywiązuję się do łatwości przenoszenia i szybkiego dobycia. 

Wyrafinowany kształt rękojeści dla użytkowników ceniących szeroki zakres stylów uchwytu noża. Ostrze idealne do penetracji i przekłuwania z zapewniającą bezpieczeństwo osłoną dłoni. Zarówno w osłonie, jak i w głowicy rękojeści znajdują się otwory umożliwiające mocowanie noża do innego narzędzia.

N690 - odporna na korozję, wysokowęglowa 1.07% (C), martenzytyczna stal chromowa 17.30% (Cr) z dodatkiem molibdenu 1.10% (Mo), wanadu 0.10% (V)  i kobaltu 1.50% (Co) dla uzyskania strukturalnej jednorodności. Charakteryzuje się wyjątkowo wysoką odpornością na korozję i długim trzymaniem krawędzi. Jedna z najlepszych obecnie stali narzędziowych na świecie. Uzyskuje twardość 58 HRC. Wytwarzana przez Böhler Edelstahl w Kapfenberg w Austrii.

Głownia - zmodyfikowany Spear Point ze zwiększającym właściwości przebijające fałszywym ostrzem na długości ¾ grzbietu. Klingę pokryto czarną nierefleksyjną powłoką DLC (Diamond Like Carbon), jedną z najbardziej odpornych na zarysowania i wytarcia jakie są stosowane w przemyśle nożowym i nie tylko. Ostrze gładkie Plain wyprowadzono szlifem płaskim (Flat grind), który zapewnia doskonałą geometrię krawędzi tnącej, ekstremalną wydajność cięć. Upper jimping długie teksturowana podparcie pod kciuk, a także single finger guard jednostronny jelec / osłona chronią dłoń przed zsunięciem się na ostrze.

Rękojeść - grube kawałki zielonego G10, tworzywa powstałego z włókna szklanego prasowanego pod ciśnieniem z żywicą syntetyczną. Stalowa głowica z lanyard hole, z powiększonym owalnym otworem na linkę, może również pełnić funkcję młotka lub zbijaka do bicia szyb i nie tylko...

Pochwa - lekka, wykonana z tworzywa kydex w kolorze zielonymzabezpiecza nóż przed wypadnięciem oraz ułatwia osuszanie głowni. Po obu stronach kabury, system taśm z elastycznego polimeru umożliwiający szybkie mocowanie pochwy pod taśmy systemu M.O.L.L.E. (Modular Lightweight Load-carrying Equipment) lub na pasie.

 

Dane techniczne

 

Profil głowni 

Spear Point 

Materiał głowni

Böhler N690 

Twardość ostrza 

57-59 HCR

Ostrze

gładkie

Długość ostrza 

116 mm

Długość całkowita

233 mm

Waga 

240 g

Rękojeść

G10  

Mocowanie 

kabura kydex
 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny