• Karabinek na kule gumowe T4E TM4 RIS RAM kal. 43

Karabinek T4E TM4 RAM to system strzelecki stworzony z myślą o samoobronie oraz bezpiecznym szkoleniu osób cywilnych i służb mundurowych. Komorę zamkową (upper receiver) i komorę spustową (lower receiver) wykonano z anodowanego aluminium oraz masywnego polimeru, co sprawia, że ciężar markera jest zbliżony do karabinka AR-15.

Brak towaru
2899.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Paczkomaty InPost 0
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Karabinek T4E TM4 RAM to system strzelecki stworzony z myślą o samoobronie oraz bezpiecznym szkoleniu osób cywilnych i służb mundurowych.

Komorę zamkową (upper receiver) i komorę spustową (lower receiver) wykonano z anodowanego aluminium oraz masywnego polimeru, co sprawia, że ciężar markera jest zbliżony do karabinka AR-15.

RAM zasilany jest jedną 12 g kapsułą CO2 montowaną w wysuwanym magazynku o pojemności 14 kul kalibru .43. Gazowy napęd nadaje wystrzelonym kulom wysoką prędkość początkową 125 m/s oraz wprawia w ruch zamek, w wyniku czego po każdym strzele odczuwamy odrzut. Jedna kapsuła CO2 umożliwia oddanie 14 równych strzałów z energią 7,5 J.

System „blowback” podnosi realizm strzelania z karabinka oraz uczy poprawnej obsługi manualnej wiernie opartej na platformie AR-15. Podobnie jak w wersji palnej po wystrzeleniu z magazynka wszystkich kul, zamek zostaje w tylnym położeniu, a jego zwolnienie odbywa się poprzez wciśnięcie dźwigni zatrzasku suwadła.

W zależności od potrzeb i sytuacji do karabinka T4E TM4 RAM możemy stosować kule gumowe (do treningu lub szkolenia) kule pudrowe oraz kule pieprzowe przeznaczone głównie do samoobrony, lub jako środek przymusu bezpośredniego. Najwyższą skuteczność oraz uniwersalność zastosowań zapewnia ładowanie do magazynka różnych rodzajów kul jednocześnie w konfiguracji odpowiadającej potrzebom strzelca. Z karabinka możemy strzelać ogniem pojedynczym oraz ciągłym. Skuteczny zasięg markera wynosi około 20 m.

Pozostałe manipulatory markera tj. dźwignia przeładowania, bezpiecznik/ selektor ognia, zwalniacz magazynka działają identycznie jak w broni, dzięki czemu trening z wykorzystaniem markera odbywa się z zapewnieniem maksymalnego poziomu realizmu.

Marker posiada łoże z system szyn R.I.S .(Picatinny) oraz grzbietową szynę, na której zamocowana jest szczerbina z regulowanym nastawą przeziernika. Szyny pozwalają na stosowanie szerokiej gamy akcesoriów strzeleckich np. laserowego wskaźnika celu, latarki oraz przyrządów optoelektronicznych. W zestawie znajdują się 3 panele ochronne szyn, które po założeniu zwiększają komfort chwytu.

Rozsuwana kolba jest blokowana w 4 pozycjach, co pozwala dostosować długość karabinka do anatomii i potrzeb strzelca. Producent nie zapomniał także o obustronnym zaczepie pasa nośnego (do mocowania pasa jednopunktowego) oraz dwóch punktach zaczepu standardowego pasa dwupunktowego.

Realistyczna obsługa, szerokie spektrum zastosowań oraz możliwość prowadzenia bezpiecznego treningu strzeleckiego powodują, że markery RAM z serii T4E cieszą się coraz większą popularnością w służbach mundurowych i firmach szkoleniowych.

Dane techniczne

 

Materiał

tworzywo sztuczne, aluminium 

Klasa

Szkoleniowa

Odrzut 

tak 

Mechanizm spustowy

SafeAction

Kaliber – mm 

.43 

Lufa

niegwintowana

Rodzaj amunicji 

Kule gumowe

Kule pieprzowe

Kule metalowo gumowe

Kule polimerowe

Kule znakujące

Kule precyzyjne

Energia początkowa

Do 7,5J

Prędkość początkowa m/s 

Do 125 

Napęd

gazowy CO2 12 g

Blowback

Tak

Przeładowanie

Automatyczne po każdym strzale

magazynek

Jeden w komplecie

Pojemność magazynka

14 kul

Przyrządy celownicze stałe

Tak – muszka i szczerbinka

Kolba

składana

Bezpiecznik

jeden

Możliwość montażu dodatków

Tak – 4 szyny picatinny 22 mm

Szacunkowa ilość strzałów z jednej jednostki zasilania

do 30 strzałów o wyrównanej prędkości początkowej

Długość całkowita (mm)

680 (kolba złożona) - 763 (kolba rozłożona)

Długość lufy

255 mm

Waga (g)

2772

W zestawie

Karabinek

klucz do kapsuły

gumowy wycior

Instrukcja obsługi wraz z kartą gwarancyjną

Wymagane zezwolenie

Nie

Producent

T4E Training for Engagement/Umarex, Niemcy

 

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie