• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - ESEE

ESEE – to słynna firma produkująca noże z siedzibą w USA. Początkowo amerykańska marka była znana pod nazwą RAT cutlery (skrót od Randall’s Adventure and Training). Produkcja noży RAT wystartowała pod koniec lat 90’ i były one wówczas wykonywane w fabryce Ontario Knife Company. Taka sytuacja trwała ponad dziesięć lat. Ostatecznie właściciele ESEE postanowili się usamodzielnić, by zyskać większą kontrolę nad produkcją i dystrybucją noży. Między firmami wywiązała się prawna batalia w wyniku której ESEE uzyskało swoją nazwę oraz niezależność od Ontario Knife Company.

Obecnie firma ma swoją siedzibę w Idaho Falls i tam też produkuje swoje wyroby. Cała filozofia noży ESEE opiera się na pozostałej działalności marki. Poza wytwarzaniem narzędzi zajmuje się ona organizowaniem szkoleń oraz sprzedażą sprzętu survivalowego. Taki przekrój działań firmy wymusza także pewne cechy produktów. Stąd również noże RAT produkowane są z myślą o survivalu, czy obozowaniu. Na nożowym rynku wyroby ESEE stanowią synonimy prostoty, trwałości oraz bardzo wysokiej jakości i funkcjonalności.

Typowe noże RAT to proste, utylitarne konstrukcje wykonane z wysokowęglowej stali 1095 z okładzinami z micarty oraz bardzo wytrzymałą, proszkową powłoką. Wykorzystanie sprawdzonych, ale racjonalnych cenowo materiałów, gwarantuje poza trwałością także stosunkowo niskie ceny wyrobów. Niektóre produkty, takie jak np. neck Izula czy ESEE 4, zyskały na rynku miano kultowych. W działalności firmy warto również podkreślić oferowaną przez nią gwarancję. Miłośnicy noży zgadzają się, że jest to jedna z najbardziej prokonsumenckich marek. ESEE mówi bezpośrednio o „No Questions Asked Warranty" – gwarancji bez zadawania pytań. Tak duża pewność firmy sama w sobie jest świadectwem najwyższej trwałości ich produktów.

Brak produktów do wyświetlenia
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny